Liberte

Lista działów


Informacje Eko i Zielone

Azrael

Zielone Wiadomości

Tłumacz/ Translate

Polskaliberalna.net - Merkuryusz Polski - Wybory prezydenckie 2010 od kuchni!

Ecoportal.com.pl

Ekopolityka w prasie

Antymatrix- Edwin Bendyk

Indymedia Polska

Mama Ziemia

ZielonyDziennik.pl

Ekologia.pl: Wiadomości

Partia Ochrony Zwierząt

ECOWAWA.PL

ekologia – wiadomości

Zielona Warszawa

Racjonalista.pl

Krytyka Polityczna

Lewica.pl - wiadomości z Polski

strasznasztuka

Zielona Reforma Edukacji- szkoła uczy współpracy a nie wyścigu

Proponuję reformę edukacji, której celem będzie wyeliminowanie obecnych degeneracji polskiego systemu szkolnego. Celem Zielonych jest zmiana systemu polegającego na preferowaniu ucznia jako jednostki na system w którym uczeń jest częścią grupy, mającej wykonać określone zadania.
Polskie szkoły nie uczą pracy w teamach, w grupach. Uczą konkurencji między jednostkami, wyścigu szczurów, ale nie uczą współpracy w zespole, tak koniecznej we współczesnym rozwoju społeczeństw. Taki system opóźnia jednostki lepsze, i nie przyspiesza rozwoju jednostek słabszych.

W efekcie, negatywna tendencja niemożności dojścia przez Polaków do konsensusu, znana pod hasłem "gdzie 5 Polaków tam 5 różnych opinii", ulega jeszcze dalszemu pogłębieniu. Analizując jej obecne cechy, wydaje sie że polska edukacja często służy pogłębieniu tzw. "polskich narowów", które zresztą moga być właśnie wynikiem tego sepcyficznego w europejskim kontekście systemu wychowawczego.

Taki system szkolny jest wg mnie nieaktualny. W mojej opinii powinna dominiować praca w grupach, tak jak się teraz pracuje w nowoczesnych firmach. Ponadto praca grupowa pozwala rozwijać tzw. instynkt społeczny jednostek, zamiast prowadzić do ich wyobcowania, jak w tradycyjnym polskim systemie.

Posted by Adam Phoo on 10:35. Filed under . You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0

0 komentarze for Zielona Reforma Edukacji- szkoła uczy współpracy a nie wyścigu

Prześlij komentarz

Ostatnie doniesienia

Ostatnie komentarze

Galeria zdjęć