Liberte

Lista działów


Informacje Eko i Zielone

Azrael

Zielone Wiadomości

Tłumacz/ Translate

Polskaliberalna.net - Merkuryusz Polski - Wybory prezydenckie 2010 od kuchni!

Ecoportal.com.pl

Ekopolityka w prasie

Antymatrix- Edwin Bendyk

Indymedia Polska

Mama Ziemia

ZielonyDziennik.pl

Ekologia.pl: Wiadomości

Partia Ochrony Zwierząt

ECOWAWA.PL

ekologia – wiadomości

Zielona Warszawa

Racjonalista.pl

Krytyka Polityczna

Lewica.pl - wiadomości z Polski

strasznasztuka

Awatar: ekopoliczek dla kompleksu paliwowo-zbrojeniowego USA

Jeśli ktoś szuka aluzji politycznych w megahitowym następcy „Tytanika”, to, ba, może ich nabierać wiadrami. Ta kosztująca blisko miliard złotych, rozwijana od 15 (sic!) lat superprodukcja to ckliwy, wyciskający łzy z oczu pean dla głębokiej ekologii, który notabene sprzedał się tak świetnie że po 10 dniach wyświetlania wbił się na listę najlepszych przebojów kasowych wszechczasów (miejsce 42.), inkasując w tak krótkim czasie aż 642,993,860 $. Jest dość możliwe, że Awatar przebije nawet „Tytanika”, tegoż samego zresztą reżysera.

Premiera filmu opóźniła się o pół roku, chciano dać czas właścicielom kin na lepsze dostosowanie aparatury do wyświetlania filmów trójwymiarowych, ten czas wykorzystano też na lepszą postprodukcję. Film wyświetlono w 2032 kinach dostosowanych do wyświetlania filmów trójwymiarowych w USA. Także w Polsce kin tych przybywa, kina takie (3D cyfrowe) są już w miastach 60-tysięcznych. Wykaz miast pod postem.

Awatar przedstawia historię próby podboju obcej planety zaludnionej przez sympatycznych tubylców przez typowych reprezentantów kompleksu militarno-paliwowego. Jakaś prywatna armia, jakaś korporacja z menadżmentem bez zasad. Pod wioską tubylców są zasoby rzadkiego i drogiego metalu. Wynajęta zbieranina najemników łyka każdą bzdurę jaką opowiedzą im ich najemcy.

Tubylcy tymczasem żyją w kompletnej harmonii ze światem przyrody. „Ludzie z nieba” mogą im jedynie zaoferować dżinsy, piwo i ersatz życia w społeczności rządzonej przez ludzi wyzutych z zasad, natrętnie walczących o dobra materialne. Iluzje do obecnych ideologii politycznych są aż nadto czytelne. Film powinien przypaść do gustu wszelkim ekologom, a tych, jak pokazują wpływy kasowe, jest na świecie masa.Dopisek

Na użytek moich czytelników stworzyłem listę miast z kinami oferującymi Awatara w wersji 3D: Częstochowa, Katowice, Sosnowiec, Gdańsk, Kraków, Bydgoszcz, Toruń, Lublin, Zielona Góra, Łódź, Bielsko- Biała, Gliwice, Rybnik, Poznań, Dąbrowa Górnicza, Białystok, Gorzów, Legnica, Lubin, Olsztyn, Opole, Piła, Piotrków, Płock, Radom, Rzeszów, Szczecin, Warszawa.

Posted by fufu on 00:55. Filed under . You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0

0 komentarze for Awatar: ekopoliczek dla kompleksu paliwowo-zbrojeniowego USA

Prześlij komentarz

Ostatnie doniesienia

Ostatnie komentarze

Galeria zdjęć