Liberte

Lista działów


Informacje Eko i Zielone

Azrael

Zielone Wiadomości

Tłumacz/ Translate

Polskaliberalna.net - Merkuryusz Polski - Wybory prezydenckie 2010 od kuchni!

Ecoportal.com.pl

Ekopolityka w prasie

Antymatrix- Edwin Bendyk

Indymedia Polska

Mama Ziemia

ZielonyDziennik.pl

Ekologia.pl: Wiadomości

Partia Ochrony Zwierząt

ECOWAWA.PL

ekologia – wiadomości

Zielona Warszawa

Racjonalista.pl

Krytyka Polityczna

Lewica.pl - wiadomości z Polski

strasznasztuka

Dziś jest Światowy Dzień Wegan


Nie wiem, nie wszyscy dzisiaj obchodzą dzień zaduszny, lub obchodzą go inaczej. Czytam przez fajsbukową pocztę pantoflową, (dziś główne medium dla większości ukulturalnionych ludzi),że dziś obchodzony jest Światowy Dzień Wegan. Owszem, jestem weganem. I jest to trudne, jak się uprawia dużo sportu.

Co je weganin? Ja robię warzywa duszone, czasem smażone. Do tego jem ser tofu. Spożywam też dużo owoców w rodzaju ananasów i limonek, z których robię lemoniadę, wyciskając je do wody. Owoce są w Polsce bardzo drogie. Tylko czasem uda mi się znaleźć na bazarze małe ananasy za 5 złotych. Ser tofu kosztuje 4 złote za 350 gram, ok. 12 PLN za kilo, jak się go kupi w chińskim sklepie. Najtańszy był na slamsach przy Stadionie Dziesięciolecia, ale już ich nie ma.

Likwidując te slamsy, straciliśmy ogromne bogactwo kuchni orientalnej. Nie wiem gdzie pójść teraz by tanio kupić przywożone z Azji samolotami rozmaite składniki do potraw kuchni pięciu smaków. Czasem gotuję okrę w pomidorach (smak gorzki) i inne cuda. Na stadionie były też bary w których serwowano choćby zupę z tofu z taką dawką najprzeróżniejszej zieleniny że kompletnie nie było wiadomo o co chodzi i co to za smaki. To są dziesiątki rodzajów zielonych liści dla nas kompletnie nie znanych, a tam do niedawna sprzedawanych.

Chodzę na wykłady dietetyków i większość uprzedzeń np. na temat soi (np. historia hormonów żeńskich) to uprzedzenia nie znajdujące potwierdzenia. Ale większość wegetarian i wegan żywi się bardzo chaotycznie, nie dba o właściwe równoważenie składników, o niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe.....

Posted by fufu on 02:43. Filed under . You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0

0 komentarze for Dziś jest Światowy Dzień Wegan

Prześlij komentarz

Ostatnie doniesienia

Ostatnie komentarze

Galeria zdjęć