Liberte

Lista działów


Informacje Eko i Zielone

Azrael

Zielone Wiadomości

Tłumacz/ Translate

Polskaliberalna.net - Merkuryusz Polski - Wybory prezydenckie 2010 od kuchni!

Ecoportal.com.pl

Ekopolityka w prasie

Antymatrix- Edwin Bendyk

Indymedia Polska

Mama Ziemia

ZielonyDziennik.pl

Ekologia.pl: Wiadomości

Partia Ochrony Zwierząt

ECOWAWA.PL

ekologia – wiadomości

Zielona Warszawa

Racjonalista.pl

Krytyka Polityczna

Lewica.pl - wiadomości z Polski

strasznasztuka

Futro wcale nie jest okrucieństwem dla milionów Polaków

Jak mówi się „Dzień bez futra” to różne starsze kobiety w szubach i kożuchach patrzą oburzone. Ostatnio brałem udział w warszawskiej manifestacji przeciwko futrom. Tłumów nie ściągnęła, Warszawa zresztą to wschód Polski- tu na taką demonstrację przyjdzie mniej ludzi niż w 30-krotnie mniejszym mieście bliżej granicy niemieckiej. Tak to już jest- przypuszczalnie dlatego- że centrum decyzyjne kraju jest tak daleko od wszelkich granic poza wschodnią- jesteśmy tak ideowo odmienni, a wszystkie idee czy trendy muszą pokonać mózgi 3/4 ludności kraju, niż wreszcie dojdą na wschodnią rubież Rzeczpospolitej.


Futro to okrucieństwo, a dziś zwierzęta obrzyna się ze skóry już komputerowo, zapewne by zamożne Rosjanki mogły kupić sobie nieco złej karmy jaka wg mnie spływa na noszącego futra. Bez takiego ubioru można się obejść, i nie podoba mi się taka moda. Tymczasem wdziera się ona nawet do świata dresiarzy i skejtów.

Oferta sklepu Hoodboyz, imitacja z poliestru na szczęście:Dziewczyny przyprowadziły na tą demonstrację jakieś zwierzęta futerkowe które hodują. Była pani ze śmiesznym psem który miał pelerynę z jakimś antyfutrzarskim napisem. Nastąpił przemarsz Marszałkowską, pasażem od Rotundy przy domach towarowych do ul. Świętokrzyskiej i spowrotem. Przygrywała zakręcona orkiestra „Samba z Szamba” która by się pewno zgubiła, gdyby ich nie wołano. Porozdawano ulotki, ja pokazałem kilku kobietom w futrach, że to jest demonstracja przeciwko takiej modzie. Ale- czy takie demonstracje coś zmienią? Dla wielu starszych kobiet futro jest szczytem aspiracji. A katolicka moralność i etyka stoi np. w sprzeczności z etyką mojego wyznania, i wielu innych jakie znam.Futro wcale nie jest okrucieństwem dla milionów Polaków. W Polsce nie ma partii obrońców praw zwierząt w parlamencie, podobnie jak wielu rzeczy- także pewnej ekologicznej świadomości i wrażliwości.

Posted by fufu on 05:13. Filed under . You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0

0 komentarze for Futro wcale nie jest okrucieństwem dla milionów Polaków

Prześlij komentarz

Ostatnie doniesienia

Ostatnie komentarze

Galeria zdjęć