Liberte

Lista działów


Informacje Eko i Zielone

Azrael

Zielone Wiadomości

Tłumacz/ Translate

Polskaliberalna.net - Merkuryusz Polski - Wybory prezydenckie 2010 od kuchni!

Ecoportal.com.pl

Ekopolityka w prasie

Antymatrix- Edwin Bendyk

Indymedia Polska

Mama Ziemia

ZielonyDziennik.pl

Ekologia.pl: Wiadomości

Partia Ochrony Zwierząt

ECOWAWA.PL

ekologia – wiadomości

Zielona Warszawa

Racjonalista.pl

Krytyka Polityczna

Lewica.pl - wiadomości z Polski

strasznasztuka

Polska demokracja na fundamencie berluskonizmu


Piszę te słowa bez jakiegoś ostatecznego przekonania co do ich słuszności. Postawię tezę: telewizja, ten segment mediów jest winny bagnu w którym aktualnie w Polsce żyjemy. To możliwe że najważniejsze medium jest jednocześnie diabelnie upolitycznione. Wokół nawet lokalnych telewizji kablowych są takie cyrki polityczne, a radni mają takie parcie na szkło że nawet opłacają legalnie lokalne stacje, by te kręciły relacje z Rady Miejskiej, jak w Zielonej Górze. Telewizja jest grzeczna i relacjonuje działania władz. Jak za starej dobrej komuny. A teraz już lokalna telewizja padła jak lokalna ekipa dorwała całą regionalną lubuską TVP.

Regionalne anteny TVP swoją dworskością wobec lokalnych oligarchii przypominają nieco relacje białoruskie. Obiektywność dziennikarska jest pojęciem nieznanym, dziennikarze tematami wolą się nie interesować. Relacjonują jakby układał to sam oficer prowadzący.

Nie może być demokracji w kraju u którego podstaw leży berluskonizm. To mój przekaz na Światowy Dzień Bez Telewizora. Otóż telewizje lokalne są poprzekupowane, nie ma w nich zwykle niezależności dziennikarskiej, ba, bardzo często nie ma też samych stacji. Telewizję Kablową w Zielonej Górze zamknięto. Kable docierały do zbyt małej liczby osób, by program telewizji kablowej się utrzymał. Zaś przydział częstotliwości nadawczych dla takich stacji jest zamknięty, mimo że w mieście jest miejska stacja nadawcza sygnału telewizyjnego. Może nadawać kilka programów, tylko zdaje się że wciąż jest państwowa, albo podobnie. Nie wiem czy należy do Emitela, kontrolowanego przez rząd francuski.

Nic się nie dzieje z telewizją cyfrową, a milionom Polaków wciska się teleszmirę bez możliwości wyboru czegokolwiek niekomercyjnego, pozbawionego reklam. Ci ludzie nie zobaczą porządnego dziennikarstwa telewizyjnego, wypowiedzi ekspertów. W większości serwuje im się rozrywkę i popkulturę trashu. Kolejny odcinek Dulskich. Kultowej familji Kiepskich.

Ludność kraju mogłaby dostać wybór. Multipleksy kilkudziesięciu kanałów nadawanych naziemnie. Tylko że rząd coś kombinuje. Nawet tam gdzie działa naziemna telewizja cyfrowa, jak w Zielonej Górze, dalej serwuje koncesjonowaną przez siebie ofertę. Co to za dziwny system, w którym nie dopuszcza się do wolności nadawania w eterze? W którym rząd oszukuje obywateli odbierając tym biedniejszym możliwość wyboru innych niż rządowa papka stacji. Ten rząd, rząd PO-PSL jest chyba tele-skorumpowany, bo innego wytłumaczenia nie ma.

fot. cc wikimedia

Posted by fufu on 01:19. Filed under . You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0

0 komentarze for Polska demokracja na fundamencie berluskonizmu

Prześlij komentarz

Ostatnie doniesienia

Ostatnie komentarze

Galeria zdjęć