Liberte

Lista działów

Informacje Eko i Zielone

Azrael

Zielone Wiadomości

Tłumacz/ Translate

Polskaliberalna.net - Merkuryusz Polski - Wybory prezydenckie 2010 od kuchni!

Ecoportal.com.pl

Ekopolityka w prasie

Antymatrix- Edwin Bendyk

Indymedia Polska

Mama Ziemia

ZielonyDziennik.pl

Ekologia.pl: Wiadomości

Partia Ochrony Zwierząt

ECOWAWA.PL

ekologia – wiadomości

Zielona Warszawa

Racjonalista.pl

Krytyka Polityczna

Lewica.pl - wiadomości z Polski

strasznasztuka

Nowości wydawnicze w 2016 roku

Uniwersytet Mafijny


Książka opisuje kulisy powstania układu mafijnego wokół Uniwersytetu Zielonogórskiego, opisuje jak lokalna mafia postanowiła "prać" nieruchomości poprzez Uniwersytet Zielonogórski. Lokalna mafia kierowana przez Janusza K. i Dariusza L. - pracownika Uniwersytetu Zielonogórskiego (asystenta na wydziale Ekonomii i Zarządzania), używała tej uczelni wyższej, najgorszej w Polsce (wierząc rankingom) jako swoistej pralni pieniędzy.

Skorupowani urzędnicy przekazywali miejskie nieruchomości- głównie parki- na rzecz Uniwersytetu Zielonogórskiego, który ten następnie wyprzedawał je zaprzyjaźnionym ze skorumpowanymi urzędnikami szemranym biznesmenom, którzy te tereny parkowe wycinali. Pokazuje układ korupcyjny który najpierw rozwinął się wokół lokalnego sportu- tenisa ziemnego. Pokazuje jak stopniowo lokalna mafia podporządkowywała sobie Uniwersytet Zielonogórski, by następnie opleść tą uczelnię wyższą siecią mafijnych powiązań. Opisuje uwikłanie w mafijny proceder najwyższych władz uczelni.

Przedstawia największą aferę zielonogórskiej polityki roku 2015- aferę Parku Braniborskiego, który, "wyprany" przez Uniwersytet Zielonogórski, znalazł się w ręku szemranego biznesmena, który rozpoczął wycinkę drzew w tym parku miejskim. Dzięki działaniom pracownika naukowego "mafijnego uniwersytetu" zabytkowy park został wykreślony z listy zabytków. Opisuje, jak mafijna uczelnia wyższa próbowała tej samej sztuczki z kolejnym parkiem miejskim- starym ogrodem zoologicznym, zamienionym następnie w miasteczko ruchu drogowego. Także tutaj mieli się pojawić pilarze, wycinający drzewa, a następnie teren ten mieli zabudować deweloperzy.

Książka opisuje też krwawe ślady zniszczeń jakie pozostawił Uniwersytet Zielonogórski na terenie Parku Poetów. Po jego przejęciu przez UZ, ze stawu Glinianki wycięto wszystkie drzewa i zamieniono go w goły, bezdrzewny teren w myśl komunistycznej ideologii planowania terenów zielonych, która wciąż jest żywa w kadrach tego bezwzględnego dla przyrody, oplecionego mafijnymi powiązaniami uniwersytetu.

Książka opisuje walkę oddolnych, obywatelskich ruchów miejskich- skupiających mieszkańców jak i miejskich aktywistów- z wielogłową hydrą mafii wyrastającej z miejscowego uniwersytetu, który jest nie tylko "pralnią" nieruchomości, ale także intelektualnym zapleczem miejscowego środowiska zorganizowanej przestępczości, dającym zatrudnienie członkom mafii. Pokazuje unikalne zdjęcia demonstrantów niosących transparenty z antymafijnymi hasłami, pokauje jak lokalna społeczność może się zorganizować przeciwko zorganizowanej przestępczości, nawet ubranej w gronostajowe togi. Wszystkie ślady mafii zielonogórskiej prowadzą i wychodzą z Uniwersytetu Mafijnego.


Miękka oprawa, 95 stron, Wydawnictwo Merkuriusz Polski, Zielona Góra 2016.

Preorder- zamów już dzisiaj! Cena 35 PLN. Czas dostawy 30 dni w preorderze. Email wydawnictwo(małpa)wieczorna.pl

Posted by Adam Phoo on 01:29. Filed under . You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0

0 komentarze for Nowości wydawnicze w 2016 roku

Prześlij komentarz

Ostatnie doniesienia

Ostatnie komentarze

Galeria zdjęć